Perlové náušnice na vystoupení Cymbelinů?

Perly jsou krásnou a velice elegantní ozdobou, ale také velmi citlivou. Proto je třeba vědět, jak se o ně správně starat, aby nedošlo k jejich poškození. Například perly umístěné na přívěsku řetízku jsou v menším nebezpečí než ty v náušnicích, které do kontaktu se škodlivinami přicházejí s větší pravděpodobností. Pojďme se tedy podívat, jak zařídit, aby zůstaly perlové náušnice stále krásné a neztratily na své zářivosti ani hodnotě.

Chemikálie perlám nesvědčí

Citlivé perly, které byly vytvořeny postupným ukládáním perloviny, obtížně vznikají a snadno se poničí nevhodným zacházením. Hlavní věcí, která na ně má negativní vliv, je chemie. Tím nejsou myšleny například jen necitlivé čisticí prostředky, ale i běžné domácí a osobní přípravky. Neprospívá jim i parfém nebo lak na vlasy – ty jsou právě pro náušnice pravděpodobnějším rizikem než třeba pro náhrdelníky nebo brože. Při nošení perlových náušnic proto dodržujeme několik zásad, díky kterým zachováme jejich lesk a zářivost:

  • Perlové náušnice si nadáváme vždy alespoň půl hodiny po nalíčení a déle
  • Pokud doje k nanesení vrstvy kosmetických přípravků na perly, otřeme je vlhkým hadříkem
  • Víme-li, že budeme vystaveni dlouhému působení chemických látek, náušnice si nebereme

Hrozí i manuální poškození

Náušnice mají tu výhodu, že v ušních lalůčcích sedí perly pevně a nestává se, že by se odřely nebo poškrábaly. Toto je riziko především u perel nošených na krku, vedle kterých by určitě neměly být zlaté nebo stříbrné řetízky. V náušnicích může dojít k poškození horní zářivé vrstvy, pokud v náušnicích spíme a máme tvrdé knoflíky od polštáře nebo pokud si je bereme například k vodě na tvrdá bazénová lehátka; v tomto případě je ohrožuje i tropická letní teplota, která pro ně není vyhovující. Chceme-li perlové náušnice uložit, když je nemáme zrovna na sobě, volíme samostatnou a měkčenou krabičku. Pravidelným nošením perly čerpají vlhkost z naší kůže, což chrání jejich lesk.

Kdyby tak Cymbelin měl lepší web..

Vzpomínáte si všichni na dobu, kdy webů bylo jako šafránu a když náhodou byly, tak většinou s doménou zdarma, jelikož domény typu cz, com apod. stály majlant? Naštěstí tyto doby jsou dávno pryč. I když své kouzlo to také mělo. Weby na úrovni html, kde o grafice nemohla být řeč a webhosting, no pár firem, ale za šílené peníze.

Vše bylo v plenkách. Dnes však máte možností nespočet za ceny až směšné. Nebojte se vytvořit kvalitní vizitku své „crew“.Sám pokud hledám cokoliv, tak vždy se prvně podívám na web. I kdyby to měl být instalatér, tak web je pro mě indícií o jak kvalitní firmu či člověka se jedná. A má-li web kvalitně zpracované seo optimalizace, i to je náznakem kvalitního řemesla.

Náušnice a chirurgická ocel? Jasný trend

Ahoj, dlouho jsem tu sem nic nenapsal. V minulém nebo předminulém příspěvku (už si moc nevzpomínám) jsem psal něco o náušnicicích a chirurgické oceli. Nyní jsem při krátkém brouzdání internetem a hledání dárku, našel zajímavý blog o náušnicích. Jsou tam zajimavé tipy, které by se mohly líbit dámám. Jsou tam i návody typu jaké náušnice vybrat k danému tvaru obličeje, potom povídání o zirkonech. Dle mého spousta zajímavých informací.

Náušnice chirurgická ocel jsou evidetně trendy, tak sem dám odkaz, třeba někomu pomůže ve výběru náušnic. Je evidentní, že je to blog e-shopu, na který jsem dával odkaz, ale líbí se mi ta práce. Ale zhodnoťte to již sami :-).

I Cymbelínu slušely náušnice :-)

Nejedná se o nějak dlouhé povídání nebo snad vzpomínání. Určitě se Vám stává, že Vás popadne nějaká myšlenka a než ji zapomenete, musíte ji poslat honem ven, i když nebude dávat příliš smysl. Takže sem s ní.

Je to jen spíše taková metafora, ale teď když jsem hledal nedávno nějaké ocelové náušnice pro svoji ženu, tak mě to tak popadlo / napadlo. Najednu stranu vnímáme osobnost nějak (jiný styl hudby, oblékaní) nadruhou stranu mají přece jen jedno společné. Šperky. Každý má svůj styl šperků samozřejmě, ale všichni je vyhledáváme. Pokud tomu moc nerozumíte, tak to chápu. Impulsivní myšlenka, kterou jsem musel vypustit do světa. Tak mě prosím neukřižujte :-).

Jinak posloucháte Cymbelíny? Jaké je Vaše oblíbené album? Pište mi do komentářů.