Cymbelín a album Těba

Skupina Cymbelín je na naší scéně relativně dlouho avšak neměli jsme možnost o ni tolik slyšet. Má na své producentském kontě zajímavá alba, která kombinují rock, folk a šanson. Nicméně jak je zvykem každá kapela či seskupení se jednou za čas otřese. I zde po mnoha letech spolupráce došlo k četným personálním změnám. A to takovým, že z původní sestavy zůstal jen zpěvák, kytarista, texttař a houslista s hráčem na basu.  Původní sestavu opustila V. Krčková se kterou sestava natočila nové album s názvem Těba.

Ohlasy na toto album jsou pro příznivce skupiny  veskrze pozitivní. Přibylo více podob. Moravská melodika a melancholické nálady. Zajímavá kombinace. Zpěvačka má skvělou hlasovou barevnost, bohužel ve vyšších polohách je to již pro mnohé kritiky neposlouchatelné. Je na ni znát, že její hlas je neškolený,

Nejpřesvědčivější však uskupení Cymbelínu je ve skladbách pomalejších připomínající elektro-folk legendárních čp.8. Tak jako tomu bylo vždy, i v tomto albu je důležitý prvek i textová složka. Kromě Šenkyříkových albech jsou tu 2 Zuzanou Novákovou zhudebněné verše. Také jsou insporivané Je Advent.

Cymbelín z dojmů kritiky se také trochu hledá. Za chází lehce do trendy music, což pro posluchače této hudby zavání okoukaností.  Nám se však celkově album líbilo. Album je dle našeho názoru docela dotažené do konce. Je z něj cítit upřímnost a samozřejmě muzikantská pokora.

A co vy? Jak se Vám líbí alba Cymbelínu? Jaký je Váš názor na poslední počin?

foto