Vzpomínáme aneb jaké byly novinky Cymbelinů?

8.8.05 Čerstvá informace z vydavatelství: zítra konečně odchází zásilka z tiskárny a lisovny, takže příští týden se CD objeví v distribuci (jako v obchodech 🙂

28.7.05 Objevily se technické komplikace v tiskárně, takže si na Těba bohužel ještě chvíli počkáme :(( Čekání Vám snad zpříjemní ne zrovna nová, ale o to zajímavější recenze na album Kolem osy v jednom japonském časopisu [zde].

14.7.05 Včera byl odeslán master CD do lisovny a booklet do tiskárny, takže do 14 dní se můžete těšit na nové album Těba!

24.6.05 Ve čtvrtek 30. června 2005 v 19:15 bude na Rádiu Proglas ke slyšení rozhovor s Cymbelínem o nové desce. (Připravuje Milan Tesař).

13.6.05 Vážení přátelé, je to neuvěřitelné, ale náš Jiří Mottl, zvaný Mr. Sax (foto) vyhrál celorepublikovou soutěž Českého rozhlasu o nejkrásnější hlas, oficiální název Lady Radio – Radio Man 2005. No a tak jsme se rozhodli, že vám zde dáme k poslechu povídku „Hledáme ropu“ od Ephraima Kishona, která Jirkovi pomohla dostat se do finále.

 mp3, 2:45, 960 kB

Jirka ji natočil u Tomáše ve studiu Black Fields před sedmou ráno. A právě jí Jirka rozdrtil veškerou konkurenci všech dalších krásných hlasů. Jirko, GRATULUJEME!

Jirko, na naši spolupráci velmi rád vzpomínám! Byly to opravdu krásné chvíle s krásným hlasem J a už teď Ti slibuji, že Ti napíšu nějaký krásný duet s Vlaďkou zvanou Lady Laptop – ať to všichni slyší!! …a co se týče textu, navrhuji zůstat u pohonných hmot…(šen)


13.6.05 Konečně se objevil na našich stránkách videoklip k písni Laputa z alba Kolem osy.

2.6.05 …taky se omlouváme za to, že fotogalerie členů kapely není aktuální. Slibujeme, že to brzy napravíme. S natáčením nové desky jsme měli (a ještě máme, pozn. Pavel) opravdu moc práce, takže se nám to trochu vymklo z rukou. Ale naše vrchní fotografka Magdalena (je i autorkou obalu Těba) má už spoustu nápadů, takže to podchytíme co nejdřív. (šen)

2.6.05 V poslední době se toho u nás v kapele změnilo hodně. Máme pocit, že nám ten vítr na všech frontách nakonec prospěl, i když to nebyly úplně jednoduché časy. Změny všeho druhu se projevily v prvé řadě v obsazení. Od února s náma zpívá Vlaďka Krčková a od března na bicí hraje Lukáš Kyzlink. Vlaďka píše také texty. Některé z nich jsem zhudebnil, takže se už objeví na nové desce. Třeba: „Když trávu jíst, tak jedině s medem“… Bubeníka, který by sedl do naší hudby, jsme hledali opravdu dlouho. Chtěli jsme, aby vnesl do naší hudby více rytmu a přímočarosti, ale zároveň neutloukl cymbelínovskou poetiku. Byla to celkem fuška, ale nakonec se nám to myslím povedlo. Stále taky zůstáváme věrní inspiraci poezií. Na novém cédéčku najdete zhudebněného Seiferta, lidovou poezii, Víchu a taky třeba Zuzanu Novákovou: Díváš se na mě očima jež znám… (šen)

10.4.05 Přípravy na natáčení nového CD vrcholí. Na konci března jsme na zkoušku natočili jednu píseň v brněnském studiu Indies. Naostro budeme „točit“ první dva týdny v květnu. Na konci června by CD mohlo být na světě!

1.3.05 Na webu příbyly fotky z valentýnského koncertu na pomoc Asii (Alterna, Brno).

3.2.05 Na našich stránkách přibyl v sekci Fotografie odkaz na fotky z koncertů a akcí.

17.1.05 Píseň Archanděl (viz Hudba) byla celkově nejhranější písní Radia Proglas za rok 2004! (www.proglas.cz/index.php?id=207#p2659)

10.11.04 Na konci září proběhl v Praze největší český veletrh všeho, co souvisí s hudbou: MUZIKA 2004. Cymbelín se zúčastnil nejen návštěvnicky, ale i jako jedna z šesti kapel, které v konkurzu vyhrály možnost půldenního natáčení v improvizovaném nahrávacím studiu (pracovně jsme tomu místu říkali „akvárium“, protože bylo celé prosklené a skrze to sklo na nás hleděli mladí lační Hendrixové a Santanové). Daniel hrál na „tiché“ elektronické bicí. Natočili jsme dvě nové písničky, z nichž Ach Bože můj, Bože můj vyšla v posledním čísle časopisu Muzikus (11/2004) na veletržní CD-ROM příloze.
Ukázku této nové písně si si poslechněte zde (mp3, 580 kB, mono).

17.9.04 Díky všem, kteří jste nás přišli podpořit na Starou Pekárnu. Z koncertu máme dobrý pocit a jsme rádi, soudě podle vašich reakcí, že se vám líbily nové písně…třeba Lulu on the bridge. Znáte někdo ten film??, mě teda úplně dostal…Jinak, našimi hosty byli tentokrát Dlhé diely, taková křehká muzika ze Slovenska (zpěv, kytara, basa a elektronika), Danieli a Šino díky! Tom

10.9.04 V čísle 9/2004 časopisu Rock&Pop vyšla pochvalná recenze našeho dema „Etno underground“. Naleznete ji v sekci Hudba – zde.

20.7.04 Dozvěděli jsme se od Karla Vepřeka, ze už sedm týdnů bodujeme v hitparádě na ČRo 2, s písničkou Mezi mnou a mezi tebou. [mp3-2 MB]Všem kdo nás podpořili díky…

15.7.04 Vyhlášení výherce!
Výhercem soutěže o nejvtipnější „bublinu“ se stává podle hlasování poroty soutěžící Radim s výrokem „Tak v takové díře jsme ještě nehráli!“ (klikněte na obrázek pro větší pohled). Malý rozhovor s vítězem čtěte zde. Těšíme se na vás v příští soutěži! soutěžní foto - doplňte bublinu

30.6.04 Prodlužujeme soutěž „Bublina“ (viz níže) do středy 7.7.2004! Zkuste to, ceny jsou atraktivní!

24.6.04 Na stránku s fotkama pod Galerii 2 přibyla hudební smyčka, pracovně nazvaná Tom’s Railway Station Loop.
Tom: Když jsem viděl Magdaleniny fotky, tak jsem dostal chuť k nim udělat hudbu. Vůbec, mám rád atmosféru všelijakých veřejných prostorů (letištní haly, čekárny nejrůznějšího druhu), líbí se mi na nich zvláštní poměr zvuku a ticha. Sbalil jsem teda doma svoji nahrávací techniku a vydal jsem se na hlavní nádraží v Brně. Pochytal jsem zde různé zvuky a melodie, ze kterých jsem udělal krátký loop. Je takovým zvukovým mikrodeníkem jednoho nedělního večera na vlakovém nádraží…

21.6.04 Už podruhé jsme si zahráli na oslavě evropského svátku hudby v Kopřivnici. Byla tu příjemná atmosféra a kapely, byla s námi i „naše“ fotografka Magdalena, a tak brzo zveřejníme nějaké fotky z akce.

1.6.04 Odehráli jsme koncert v Brně v nové sestavě. „Nový“ Cymbelín hraje ve složení: Kristýna, Tom, Pavel, a novou posilou jsou Jirka (Jirku nahradil Jirka) a Daniel. Hostem koncertu byl Pavel Fajt, se kterým jsme si zahráli společně písničku Dívenka Li z naší druhé desky. Díky za hojnou účast!

30.5.04 Soutěž!
Soutěž o nejvtipnější text – pošlete do 30.6.2004 na emailovou adresu [email protected] co nejvtipnější náplň „textové bubliny“. Začátkem července vybereme nejlepší návrh, který vystavíme na našich stránkách a výherce získá album Cymbelínu dle vlastního výběru a CD s novými demonahrávkami „Etno underground“. soutěžní foto - doplňte bublinu

26.5.04 Mailinglist
Na hlavní stránce máte nyní možnost pomocí formuláře přidat svůj e-mail do naší databáze, a budete tak informováni o novinkách na našem webu, o koncertech, připravovaných rozhovorech nebo recenzích… Kdykoliv se můžete pomocí stejného formuláře zase odhlásit.


17.5.04 Nové fotky!
Konečně jsme udělali nové fotky. S Magdalenou jsme se vypravili na hlavní nádraží v Brně, kde vznikly dvě kolekce: bleděmodrá a večerní. Mrkněte se…