Víte co je to Urbex?

Urban exploration (urbex) = Objevování, zkoumání starých a desolatních objektů.

Člověk si pomíjivost času uvědomí teprve ve chvíli, kdy vidí rozpadat se na trosky něco velkého a majestátního. My objevitelé se snážíme, aby tyto majestátností zůstaly v mysli lidí co nejdéle.

V sobotu 7.1.2017 se sešla skupinka dvaceti tří lidí na Královopolském nádraží za účelem zkoumání.Cílem byla vesnice Rybník, která leží u České Třebové.

Naším cílem bylo prozkoumat tři opuštěné objekty a nafotit je. Pořadí bylo následující : stará textilní továrna, opuštěné koupaliště a hřbitov vlaků.

Výsledek obrázku pro urbexTextilní továrna

Po hodině jízdy autem jsme se dostali na své první stanoviště. Venku bylo pár stupňů pod nulou a kolem byla tenká vrstva sněhu. Továrna na nás vykukovala už z dálky. Byla to velká čtyřpatrová budova s vytlučenými okny a rozpadajícími se zdmi.

Už z prvního pohledu bylo jasné, že objekt je hodně navštěvovaný. Všude se válely odpadky, zdi byly posprejované, pomalované či popsané. Musím však přiznat, že právě ty texty, které se osamoceně tkvěly na tam opuštěném místě, dodávaly atmosféře nádech melancholie a smutku.

Pocit této prázdnoty se nerozplynul ani při zkoumání samotné budovy. Suť, rozpadající se podlaha a stěny mluvily samy za sebe. Nikdo nechce být sám a ta továrna vypadala jako by se snažila volat o pomoc.

Jelikož nás ale tlačil čas, tak jsme po půl hodině museli jet dál. Já osobně jsem ani moc neprotestovala, protože byla opravdu zima a tak jsem do vyhřáteho auta docela těšila.